ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.03.2016 6:28:00

Sport si zaslouží skutečně transparentní pravidla podpory

Sport si zaslouží skutečně transparentní pravidla podpory

Pavel Ploc (ČSSD) k v novele zákona o podpoře sportu

„Jsem rád, že Poslanecká sněmovna právě úspěšně dokončila druhé čtení novely zákona o podpoře sportu. Pro ČSSD jde o jednu z priorit, neboť tím naplňujeme volební program, v němž jsme se zavázali připravit nový zákona o podpoře sportu.

V rámci této novely jsem podal pozměňovací návrh, kterým se upřesňuje zápis do rejstříku sportovních organizací. Chci tak upřesnit okruh subjektů, které mají povinnost zapsat se do rejstříku. Půjde výlučně o ty sportovní organizace, které žádají o podporu ze státního rozpočtu. Nechceme povinností zapisovat údaje do rejstříku zatěžovat subjekty, které vlastní nebo užívají sportovní zařízení v čistě soukromoprávním režimu.

Sport si zaslouží skutečně transparentní pravidla podpory. Peníze se musí ve větší míře dostávat napřímo k finálním žadatelům, do tělovýchovných jednot a sportovních organizací. Jejich obětavá práce si zaslouží adresnou podporu. Jde o efektivní investici do zdraví našich dětí.“

Pavel Ploc, místopředseda Podvýboru pro mládež a sport sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama