ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.01.2017 19:47:50

Zrušení prodeje pozemků v Harrachově znamená ohrožení naděje na skokanský areál

Zrušení prodeje pozemků v Harrachově znamená ohrožení naděje na skokanský areál

Ministr financí Andrej Babiš zrušil prodej státních pozemků provozovateli lyžařského areálu v Harrachově. Důvodem pro tento krok jsou „pochybnosti, které v souvislosti s tímto prodejem v posledních dnech v médiích vyvstaly.“

 Bez sdělení jakýchkoliv relevantních důvodů tak zastavil více než dvouletý přípravný proces, který pro celý harrachovský lyžařský areál znamenal naději na lepší budoucnost.

Zastavení prodeje je podivné především z toho důvodu, že na přípravě prodeje pozemků v Harrachově se výrazně podílel také Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tento úřad podléhá odbornému dohledu Ministerstva financí České republiky, tedy právě ministru Babišovi. Znamená zastavení prodeje, že tento úřad pochybil? Pokud ano, v čem? Jaké skutečné důvody stojí za zastavením prodeje pozemků? Opravdu se ministr financí rozhoduje podle toho, co se odvysílá v televizi?

Postup ministra financí v zásadě znamená ohrožení naděje na to, že v Harrachově budeme zase mít důstojný skokanský areál a budeme schopni navázat na mimořádně úspěšnou československou skokanskou tradici. Skokanské můstky v Harrachově se rozpadají, v lokalitě neexistuje možnost umělého zasněžování, není zde lanová dráha a lyžařské vleky jsou zastaralé.

Tímto krokem ministra financí je podle mého názoru definitivně ohrožena budoucnost celého harrachovského lyžařského areálu. Jednou z cest byl dlouhodobý pronájem, pokud je však jedinou možností na stole prodej pozemků, měl by ho získat současný provozovatel. Nebo má pan ministr financí nějaký zázračný plán? Třeba si ho koupí přes svůj investiční fond…


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama