PhDr. Martin Klika, MBA, DBA

  • ČSSD
  • Ústecký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

03.10.2014 8:58:38 - malipetrova

Zneužívání sociálních dávek

Bydlím v Janově a hodně mě zlobí, že v sousedních bytech bydlí velmi početné rodiny Romů. Nikdo z nich nechodí do práce, berou přídavek na bydlení a všechny další sociální dávky. V jednom bytě je jich tolik, že se vedle nich nedá žít. Dělají hluk dlouho do noci, jejich děti křičí a ničí veřejné prostranství. To neexistují normy, kolik lidí může žít v jednom bytě? Co se s tím dá dělat? Když jste byl na radnici, tak se to zlepšovalo, teď jsme tam, kde před pěti lety.

Odpověď

05.10.2014 20:00:55 - PhDr. Martin Klika, MBA, DBA
Dobrý den nebo večer, díky za dotaz.

Také bydlím v Janově – sice ne na sídlišti, ale i tak znám ty problémy z první ruky. Řešení přitom není zas tak složité. Už dnes existuje celá řada zákonů a vyhlášek (například o nočním klidu), jenom je někteří lidé jaksi nedodržují. 


Nejde o to, že bych měl něco proti Romům. Já jsem zvyklý rozlišovat lidi na ty, co zákony dodržují, a ty co je porušují. A ti druzí musí poznat, že se u nás neúcta k zákonům nevyplácí – bez ohledu na barvu pleti. O tom je celý projekt nulové tolerance, který - pokud nám lidé dají ve volbách důvěru - zase po letech v Litvínově obnovíme.