PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.

Miroslav Ransdorf zemřel 22. ledna 2016 v Praze
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.11.2015 2:01:42

Co proboha koordinuje

Co proboha koordinuje

evropský koordinátor protiteroristických služeb

                    Před několika měsíci jsme měli v AFETu (zahraniční výbor EP) vzácnou návštěvu. Přijel se na nás podívat pan Gilles de Kerchove, evropský koordinátor protiteroristických služeb. Položil jsem mu otázku, jestli mezi pohybem uprchlíků a nárůstem nebezpečí terorismu existuje nějaká vazba. S převahou kompetentního odborníka se mi vysmál a ujistil mě, že žádná taková spojitost není. Totéž pak napsal ve svém článku na serveru EurActive.  Zajímavé ale je, že jenom za rok 2013 bylo spácháno téměř 18 tisíc teroristických činů (17 958), z nichž celých 82% se odehrálo v pěti zemích: v Iráku, Afghánistánu, Pákistánu, Sýrii a Nigérii. Což jsou dnes epicentra uprchlické krize.  

A teď se dozvídáme alarmující fakt, že někteří pařížští teroristé přijeli přes Řecko jako uprchlíci. Dozvídáme se šokující zprávu, že na šest tisíc takzvaných občanů evropských států před časem odjelo do Sýrie, kde přijalo angažmá Islámského státu, a nyní se bez problémů vracejí zpět do Evropy jako chudáci váleční uprchlíci. A že Evropská komise o tom ví!!! Libanonský ministr vnitra uvedl, že ze stovky migrantů jsou dva spící agenti islamistů. Německá policie jen tak mimochodem konstatovala, že desetina migrantů jsou usvědčení zločinci.

Nejvíc mě zaskočila informace, kterou jsem zachytil na jednom americkém webu- prý 15-20% muslimů je ochotno přitakat militantnímu výkladu islámu. Tomu se mi nechce věřit. Byl jsem totiž v Londýně krátce poté, kdy vypukla aféra s dánskými karikaturami proroka Muhammada. Organizace "Friends of Prophet" uspořádala na Trafalgar Square manifestaci. Z 800 000 muslimů, kteří v Londýně žijí, jich na náměstí přišlo pouhých pět set. Tedy jen malý zlomek masy, za kterou by chtěli islamisté mluvit. Muslimové, kteří mají obchody nebo působí ve službách, k tomu byli zcela lhostejní. Jistě, mezitím atmosféra znatelně zhoustla, ale je potřeba pragmaticky tu jejich frontu rozdělovat a hledat spojence. To je ale téma na jinou diskusi.

Zatím v Bruselu stojí vojáci se samopaly před školami, před Evropským parlamentem, v obchodech se kontrolují kabelky, veřejný život ochromuje strach. Pevně doufám, že jen dočasně. Ale jedno vím jistě. Lidé jako Kerchove naší bezpečnosti nepomohou. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama