Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

  • ODS
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2020 6:37:00

Je zoufalé, jak se opakují chyby z jara

Je zoufalé, jak se opakují chyby z jara

Komentář na facebookovém profilku k vládním opatřením proti koronaviru

 Často dnes dostávám otázku, co bych teď dělal jako premiér.

Odpověď někoho rozčiluje, jenže je pravdivá: nikdy bych se do této situace nedostal. Ptejte se člověka, jak by hasil požár, který vznikl proto, že si hrál se sirkami. Jenže on by si se sirkami nikdy nehrál.

Přesně toto je rozdíl mezi odpovědnou a neodpovědnou politikou. Šíření nákazy mohlo být při rozumné politice pomalejší, více lokální, snadněji ohraničitelné a zvládnutelné.

Jenže vláda selhala a ještě lhala, lidé proto reagovali nedůvěřivě, odhodili opatrnost – a tím, že se netestovalo a netrasovalo, tak ani nebyly včas signály o novém problému. Odpovědnost je zcela na vládě, speciálně na premiérovi a ministru zdravotnictví.

Je zoufalé, jak se opakují chyby z jara. Je smutné se dívat, jak jsme vystaveni nápadům lidí, kterým je jedno, co bude zítra, jen když budou u moci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama