RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 2. 2019 8:35:00

Argument blbý a ještě blbější

Argument blbý a ještě blbější

Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministryně Novákové o cenách mobilních dat

 Omlouvám se, ale dnešní paní ministryně stihla trumfnout dokonce i výlev ministra Mládka o roamingu.

Ten chtěl zajistit dražším roamingem levnější telefonování pro všechny. Paní ministryně zase chce vyšším využitím dat (a tedy vyššími účty) data zlevnit (tím, že zaplatíme více).

A všeobecně přijímaný argument, že když nepomohla existence 3 operátorů, do evropských cen nás dostane ten čtvrtý, je podobná, jen lépe znějící pitomost.

Náš stát dělá spoustu věcí, které by dělat neměl. Obrovskou byrokracií a regulací zatěžuje lidi i firmy, a fungováním státní správy, které odpovídá nejvýše konci minulého století, pro nás pořádá kvízy a orientační závody od instituce k instituci, od formuláře k formuláři.

Naopak ale nedělá věci, které by dělat měl. Třeba stavět dálnice či zlepšovat železnice. A regulovat monopoly či oligopoly tak, abychom nebyli jako spotřebitelé "za pitomce", kteří si vykrmují své "tlusté kocoury".

Jak to, že jinde, třeba v materiálně i mentálně podobném Rakousku to jde, a u nás ne? Makající odborníci premiéra Babiše toho moc nepředvedli (třeba zrovna v těchto oblastech), tedy kromě neuvěřitelně pitomých výroků...

...což mne vede k použití poněkud expresivního, ale zde bohužel odpovídajícího slovníku.

P.S. Docela na mne jde hrůza, když vláda s takovouto odborností hodlá odstartovat třeba stavbu jaderné elektrárny...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout