RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.03.2021 5:34:00

Česká prohra

Česká prohra

Komentář na facebookovém profilu ke konverzi továren na elektromobilitu

 Pokud se potvrdí, že investice do konverze továren na elektromobilitu se naší zemi vyhnou, je to cesta k podstatnému zemětřesení v naší ekonomice. Krom toho, je možné, že část dodavatelů nezvládne startující útlum "konvenčních aut", v důsledku by to totiž znamenalo i pokles u produkce "finalistů".

I když řada našich "odborníků" stále pokračuje v neúprosné kritice reality, start doby elektrické byl mnohem silnější, než jsem čekal. S tím, jak rostou ceny nových spalovacích aut (tento týden ohlásila citelné zdražení u nás i Škoda) a klesají ceny elektroaut (kombinace vyššího objemu výroby, vyšší konkurence a též potřeby prodat), čeká továrny nekonvertované na efektivní výrobu (mnohem jednodušších BEV) pokles, mnohé pak dokonce třeba i poměrně rychlý konec. Nejde o to, že by bylo dnes možné všechna auta nahradit BEV, ale startuje asi postupný, leč podstatný pokles "staré technologie" a rychlý růst té "nové".

Vůbec se nedivím, že se v přiložené zprávě mluví o jednání šéfa VW právě se španělským králem a ministrem průmyslu, jelikož ve hře je pro tamní ekonomiku opravdu mnoho. A naše domácí ekonomické trio Babiš-Schillerová-Havlíček vidí zjevně svět zcela jinak, a tak jim stále (mimo jiné) nedochází, jak moc neúspěch v souboji o elektrické investice může naši ekonomiku poškodit...

Více ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama