RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.05.2019 8:36:00

Český národní zájem je jako Yetti - všichni o něm mluví a nikdo ho neviděl

Český národní zájem je jako Yetti - všichni o něm mluví a nikdo ho neviděl

Komentář na facebookovém profilu k hlučným politickým bojům o národní zájmy

 Někdy se mi zdá, že "český národní zájem", za který údajně skoro všichni za našimi hranicemi bojují, je jako Yetti: všichni o něm mluví a nikdo ho neviděl.

Nebo spíše, každý si pod ním představuje něco úplně jiného: třeba řada komunistů si myslí, že likvidace kapitalismu je to, co je nejlepší pro naše lidi, někdo jiný třeba chce, aby skončila společná Evropa, já si zase myslím, že je to Unie, která je silná a nebojí se velké problémy společně řešit.

Místo toho, aby alespoň ti, co si "zhruba myslí něco podobného" (myslím, že jich je dost) strávili trochu času nalezením jasné a srozumitelné dohody, co že to vlastně "náš národní zájem je", probíhají u nás přestřelky o tom, kdo ho právě chrání a kdo ne (na svém e-mailu o tom čtu každou chvíli fakt hodně).

A v tomto "hlomozu" pak projde bez povšimnutí, když za něj někdo vydává tu zájem jednotlivce nebo zájmové skupiny (třeba u zemědělských dotací nebo možnosti velkorysé podpory velkých firem), a nebo svou neznalostí nebo cynickým populismem něco, co se velmi rychle proti našemu zájmu obrátí - třeba zpochybňování principu právního státu v Unii.

Proto myslím, že je třeba o "našem národním zájmu" či "zájmu naší země" mluvit více, a nebo alespoň velmi pozorně sledovat, zda hlučný boj za něj není právě něco, co je sice zájmem daného politika či jeho přátel, ale pro občany naší země to nic dobrého nepřinese.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout