RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.01.2021 7:33:00

Naše česká pravda

Naše česká pravda

Komentář na facebookovém profilu k vývoji epidemie koronaviru

Zdá se, že spoustu věcí ví většina lidí u nás mnohem lépe než ostatní. Víme třeba, že energetiku je třeba rozvíjet jinak, než ostatní. Pochopili jsme, na rozdíl od ostatních, že euro není dobrá věc a svou pravdu máme i v otázce migrace. A nyní i v pandemii.

Pan ministr zdravotnictví v době, kdy byly některé naše statistiky nejhorší na světě, tvrdí: "Nejsme nejhorší v Evropě, jak se píše. Díky plošnému testování zachytáváme i bezpříznakové přenašeče, kteří by jinak nevědomky nemoc přenášeli dál."

Názor, že ostatní testují méně a tudíž bezpříznakové nakažené nemají, samozřejmě nemůže obstát (kdyby jich jiné země měly "mezi lidmi" mnoho, počet nakažených by rostl). Pandemie se nám, jen pár týdnů od ukončení druhé vlny, vymkla, a realita je zřejmě horší než čísla - což naznačuje vysoký podíl pozitivních testů.

Může za to jak chybné rozhodování vlády v listopadu a prosinci, tak i to, že její působení přivedlo dost lidí k neodpovědnému chování, se kterým si neví stát rady.

O tom, jak katastrofálně si stojíme nyní mluví tento článek (ZDE). Je s podivem, že vláda uvažovala o možném rozvolnění (lyžování) a že nyní údajně improvizuje na téma volnějšího režimu pro očkované nebo ty, co nemoc měli.

Dlouhodobě si stojíme takto:

  • z hlediska podílu (vykázaných) nakažených lidí od začátku pandemie jsme 6. nejhorší na světě. A pouze spolu s USA (7. místo) jediné dvě větší země v první desítce;
  • z hlediska podílu (vykázaných) úmrtí jsme na 8. místě, a jako 3. z větších zemí;
  • v počtu testů (na milion obyvatel) jsme na 50. pozici (vše dle worldometers)

Přestaňme se tedy prosím schovávat za "naši českou pravdu", která je velmi často nápadně podobná (příjemně znějící) lži, a pokusme se dělat věci aspoň tak dobře, jako třeba naši sousedé - Německo a Rakousko. Zatím platíme obrovskou cenu za nekompetenci a neschopnost naší vlády, stejně tak, jako zřejmě delší dobu pěstovanou špatnou funkčnost našeho státu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama