RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.11.2014 18:58:48

Ostře nesouhlasíme s pozváním prezidenta Putina do Prahy

Ostře nesouhlasíme s pozváním prezidenta Putina do Prahy

Europoslanci TOP09/STAN a KDU-CSL sdružení v poslaneckém klubu Evropské lidové strany ostře nesouhlasí s pozváním ruského prezidenta Putina českým prezidentem Zemanem.

Pozváním Miloš Zeman definitivně potvrdil, že je ochoten udělat vše pro to, aby se vlísal do přízně Putina a vehnal ČR do náruče Ruska. Na tom nic nemění skutečnost, že pozvání se týká účasti na připomínce 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi, které je zároveň mezinárodním dnem boje proti holokaustu.

V situaci, kdy Rusko nerespektuje mezinárodní právo a vojensky zasahuje do vnitrostátního konfliktu na Ukrajině, vnímáme pozvání Putina na jakoukoliv slavnostní či vzpomínkovou akci jako krajně nevhodné. Takové pozvání nemůže vyznít jinak než jako projev náklonnosti a sympatií k současné agresivní politice Ruska na Ukrajině.

Prezident Zeman svými výroky i činy nabourává jednotný postoj EU ve vztahu k Rusku a jedná v rozporu se zájmy ČR jako členského státu EU.

Zemanova proruská politika ospravedlňující a legitimizující separatistické akce na východě Ukrajiny je v ostrém protikladu k postoji EU, která v současné době připravuje návrh na rozšíření sankčního seznamu právě o jména separatistů z východu Ukrajiny.

Luděk Niedermayer (TOP09/STAN), předseda České národní delegace v ELS
Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), místopředsedkyně České národní delegace v ELS

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama