RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.07.2019 8:36:00

Promlčeti zlato?

Promlčeti zlato?

Komentář na facebookovém profilu k Čapímu hnízdu

Promlčeti zlato?

Myslím, že je třeba dostat odpověď na jednu otázku: Nechala finanční správa případ sporných reklam firem skupiny Agrofertu na Čapím hnizdě séfa Agrofertu opravdu promlčet? A pokud ANO, kdo za to nese odpovědnost?".

Pro vysvětlení, je jasné, že finanční správa nezjistí zdaleka všechny praktiky poplatníků, které jistě či skoro jistě odporují zákonům. A tak dojde k jejich promlčení. A nejen u nás se děje, že do hledáčku kontrolorů spadne i poctivý poplatník.

Ale toto není ten (první) případ. Na podezřelou transakci se spřízněnou osobou totiž upozornila, oprávněně, naše úřady něměcká daňová správa. Jsou jen (z mého lajckého pohledu) tři možnosti:

1. na první pohled nejvíce správná
České úřady transakce podrobně prošetřily. Rozporovaly je a daňové náklady neuznaly (doměřily daň). Pokud šlo o vyšší částky, mohlo dojít i na kroky ve vztahu k policii

2. na první pohled sporná, ale aspoň trochu "přijatelná"
České úřady transakce podrobně prošetřily. Došly, na rozdíl od kolegů z Německa, k názoru, že byly "korektní" a "čapák" práci za stovky milionů opravdu odvedl. Sice si to nedovedu představit, ale teoreticky to možné je. Bezesporu k tomu musí existovat jasné podklady a identifikace lidí, kteří takto rozhodli. To, že případy šetří police by mělo vést k tomu, že tehdejší postup bude znovu prověřen.

3. nepřijatelná
Bez ohledu na oznámení z Německa k řádnému dostatečně podrobnému šetření nedošlo. Opět, nemůže být obtížné dohledat osoby, které za tím postupem stály.

Pokud by policie došla k závěru, že šlo o podvod, je na stole otázka, odpovědnost i těchto lidí, nejen "tvůrců" podvodu.

Myslím, že je opravdu docela nutné, aby se odpovědi na tyto otázky rychle našly.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout