RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.01.2021 8:38:00

Stejná čísla, jiný význam?

Stejná čísla, jiný význam?

Komentář na facebookovém profilu k šíření epidemie koronaviru

 Podle ministra zdravotnictví české vlády je znepokojivý nikoli počet nově nakažených covidem, ale plnící se nemocnice. Zřejmě naše ministerstvo neobjevilo, že mezi tím existuje pevný vztah. A tak více než 16 tisíc lidí s pozitivním testem (i když je číslo hrubě ovlivněné malým testováním v minulých dnech) zřejmě není velký problém.

O kus dál na západ, v zemi 6,5x větší než my, se jeho protějšku zdá, že 15 000 případů za den (náš ekvivalent zhruba 2300) je moc.

Zdá se mi, že naše země neustává v experimentu, kteří ostatní vzdali: v promořování obyvatel. A to v situaci, kdy je dostupná vakcína. Že by Andrej Babiše chtěl ušetřit korunky za očkování?

ps: Pro srovnání, v naší zemi dle oficiálních dat prošlo nákazou již 6,5 procenta lidí, což je 5. nejvyšší podíl na světě. Ve Francii to jsou necelá čtyři procenta. O život u nás dle statistik přišlo 1066 lidí z každého milionu (což je dle demografických dat zřejmě dolní odhad), ve Francii 985. Ale i francouzská čísla, viditelně lepší než naše, jsou podstatně horší než německá - podíl vykázaných nakažených je dvouprocentní, počet úmrtí na milion obyvatel pod 400.

Opravdu ví pan ministr, co říká a co dělá?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama