RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1. 8. 2020 22:09:00

Svět žen

Svět žen

Komentář na facebookovém profilu k nečekané výzvě prezidenta Běloruska

Svět žen

Úšklebky nad grafikami, které naznačují, že v koronavirové krizi si mnohem lépe vedly země, které mají v čele "ženu", nejsou na místě. Nejen proto, že racionální důvody pro podrepresentaci žen v politice neexistují (a tudíž tento stav poškozuje, naší škodě, kvalitu vedení zemí).

Myslím, že není tak úplně nekorektní postřeh, že lidé, jako je president Trump, či president Bolsonaro symbolizují opravdu (musím říct bohužel) do jisté míry esenci "mužského pojetí světa politiky". Světa hodně silového a postrádající smysl pro kooperaci (s potenciálními partnery či opozicí). A někdy světa hodně ukřičeného, a místy dokonce "prolhaného".

Možná mne vyvedete z omylu, ale takovéto "syndromy" v případě několika mála dnešních premiérek a presidentek tak úplně nevidím.

Pokud ale na tomto není širší shoda, třeba najdeme shodu na tom, že by bylo skvělé, kdyby se president Běloruska, pan Lukašenko, odebral do politického důchodu. A bylo by skvělé a zároveň symbolické, kdyby ho po volbách příští týden vystřídala manželka (pravděpodobně zcela neprávem a účelově) zadrženého presidentského kandidáta.

Moc budu paní Sviatlaně Tsikhanouskaya, stejně jako milionům Bělorusů, za pár dní držet palce, i když vyhrát nesvobodné volby v totalitě se blíží zázraku.A tamní totalitární vládce dělá vše proto, aby k tomu nedošlo (včetně nepřizvání jinak obvyklé mise OBSE k pohledu na volby)..

PS: Mimochodem, reakce presidenta Lukašenka, že "sice chová k ženám respekt, ale běloruská společnost zatím není zralá na to, aby v čele země stála prezidentka" hovoří samo za sebe a jasně ukazuje, proč je potřeba, aby volby prohrál.

Jinak, poslanci EP se obrátili na našeho "ministra zahraničí" pana Josepha Borellas výzvou, abychom na možnou manipulaci voleb a potlačování svobod reagovali. Jasněji a silněji než dříve. A tom, co bude dál, Vás budu informovat.

ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama