RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.10.2020 12:28:00

Ve stínu krize - špatně i protizákonně

Ve stínu krize - špatně i protizákonně

Komentář na facebookovém profilu k špatným zákonům a rozhodnutím, přijímaným pod rouškou nouzového stavu

 Zdá se mi, že nám krom hrozivého zdravotního, ekonomického a společenského účtu za nezvládnutí pandemie, navíc prohloubí problém naší ekonomiky i to, že někteří politici vládnoucího hnutí ANO, se pokusí současnou situaci využít k tomu, aby "protlačili" zákonné iniciativy, které pro naši zemi určitě nebudou ničím dobrým.

Jako ilustrace může sloužit poslanecká iniciativa u zákona o nouzových zásobách ropy, která vyrobila "přílepek", dle kterého by výrobci pohonných hmot museli do benzinu přimíchat dvojnásobný podíl biolihu než nyní (ve výrobě biopaliv hraje velkou roli holding Agrofert).

Druhý návrh se týká povinných kvót „českých potravin“, který se (poslední dobou i po nocích a zavřených restauracích pracující bývalý zaměstnanec Agrofertu) Jaroslav Faltýnek snaží prosadit. Nejen, že jde o návrh ekonomicky špatný (poškodí konkurenci i spotřebitele), ale zároveň jde proti právu Evropské unie. Jde tedy nejen o právní problém, ale i problém symbolický – neb by šlo o podkopání společného trhu od země, která ho vyzdvihuje jako hlavní pilíř projektu společné Evropy.

Ve stínu pandemie může dojít ke schválení mnoha zákonů nebo přijetí vládních rozhodnutí, která ještě dál zhorší problémy naší země. A nejde zde o planý poplach. Krom již zmíněných zákonů si také připomeňme zcela nepřipravený a nebezpečný státní rozpočet, absurdní premiérův populismus se snížením daní, na který teď opravdu nemáme, či absolutní nekompetence, s jakou přistupuje vláda k plánu na „utracení“ stovek miliard korun z unijních fondů. ANO, nejspíš bude i hůř.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama