RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2021 6:37:00

Vina vlády za dnešní stav je zcela neodiskutovatelná

Vina vlády za dnešní stav je zcela neodiskutovatelná

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům ztráty důvěry veřejnosti v rozhodnutí vlády

 Viditelná neschopnost naší vlády spolu s nedůvěrou v ni u velké části veřejnosti nese velkou zodpovědnost za naše dnešní pandemickou katastrofu. Bohužel, tento stav se promítl do ne zcela logického výsledku, kdy lidé, kteří jsou naštvaní na vládu, bojkotují i ta docela smysluplná opatření. Svým chováním pak situaci dále zhoršují a vládu (i kdyby fungovala mnohem lépe) dostávají do těžko zvládnutelné situace.

Dnes se k tomuto dlouhodobému stavu přidalo intenzivní šíření více nebezpečné a nakažlivé mutace viru (kterou jsme díky nefunkčnosti institucí, ani nezachytili). I kdybychom se dnes chovali "tak obezřetně", jako před měsícem, situace by se prostě výrazně horšila.

Dodržování pravidel, i za cenu jejich vynucování, je to, na čem stojí moderní demokratické státy (pojetí "svobody" jako stavu, kdy si každý dělá co chce, o kterém tak často na FB čtu, není otázkou demokracie, ale právě principu vlády práva).
I dodržování pravidel během pandemie, je součástí principu „právního státu“, který je zjevně nejlepším způsobem, jak společnost v 21. století organizovat.

Dokonce pokud přijmeme na první pohled pochopitelnou logiku, že tíživá situace dává mnoha tisícům lidí právo pravidla ignorovat (souhlasím s tím, že vláda nechala spoustu lidí zcela chybě "na holičkách", a je to její další obrovská chyba), může nás to v budoucnu přivést do stavu, kdy se u nás nebude dodržovat prakticky nic. Včetně respektu červeného světla na semaforu, protože řidič, co ho nerespektoval, k tomu měl třeba zdánlivě dobrý důvod.

Vina vlády, za dnešní stav, je zcela neodiskutovatelná. Ale pokud toto fungování naší společnosti “neodezní” spolu s odezněním pandemie, která se snad díky očkování blíží svému konci, nebude se v této zemi žít moc dobře.

Více ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama