RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.03.2023 20:12:00

Zdá se, že na jistou podporu AI se mohu zkusit v jednání odvolávat

Zdá se, že na jistou podporu AI se mohu zkusit v jednání odvolávat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k praní špinavých peněz a umělé inteligenci.

 Co radí umělá inteligence?

Už několik týdnů trávím dlouhé hodiny nad další revizí legislativy týkající se praní špinavých peněz (pro Václava Klause, fakt existují a fakt působí obrovské škody - takže jeho názor, že je rozeznat neumí a tudíž zjevně neexistují, zohledňovat nehodlám).

Téma je již samo o sobě velkým problémem, ale navíc do toho vstupuje i politický úhel, kdy skupiny "nalevo" od té naší mají specifické představy, co vše by se mělo do úprav zahrnout (a jakkoliv občas mé argumenty o špatném poměru "nákladů a výnosů" vezmou do úvahy, jinde je válcule logika "politických cílů").

Když jsem dnes seděl u počítače, tak mi poněkolikáté navrhl prohlížeč Edge, ať vyzkouším jeho schopnosti (nově získané) umělé inteligence.

Tak jsem si řekl, že to zkusím, a uvidím co mi poradí o praní špinavých peněz. A hned navíc, aby to bylo veselejší, česky.

Musím říct, že smysluplnost odpovědi mne docela mile překvapila, i když, logicky, jsem se v ní nic převratného, ne-li nového, nedozvěděl. Ale soupis hlavních směrů docela seděl. A je velmi blízko toho, s čím se budu další dny (a zřejmě měsíce) potýkat. Takže, zdá se, že na (jistou) podporu AI se mohu zkusit v jednání odvolávat, zda mi to pomůže, to si netroufám soudit 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama