RNDr. Věra Palkovská

  • BPP
  • Třinec
  • primátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6. 9. 2019 19:06:00

V Třinci se jednalo o důležitých projektech v kraji

V Třinci se jednalo o důležitých projektech v kraji

Třinecká radnice v úterý 3. září 2019 hostila výjezdní zasedání Řídicího výboru ITI ostravské aglomerace, který v Třinci jednal o významných projektech, jak za podpory evropských fondů zvýšit kvalitu života obyvatel měst a obcí v našem kraji.

Na programu bylo schvalování projektových záměrů, které žádaly o dotaci na podporu zájmového vzdělávání a modernizace regionálních silnic. Na jednání výboru do Třince dorazil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor Ostravy Tomáš Macura.

Co znamená zkratka ITI? Pod těmito písmeny se skrývá Integrovaná teritoriální investice, což v praxi znamená nástroj, díky kterému je možné z evropských prostředků podpořit významné akce napříč více operačními programy v předem definovaném území. V našem kraji jde o území ostravské aglomerace, které čítá 124 obcí včetně Třince, ve kterých žije zhruba 966 900 obyvatel. Na základě vymezené strategie je na významné projekty vyčleněno 6,5 mld. Kč, které by měly být rozděleny především v oblastech podpory zaměstnanosti, podnikání a zlepšení kvality prostředí.

„Považuji si, že se Řídicí výbor sešel tentokrát v Třinci a zvlášť že proběhl za účasti pana hejtmana. Jednání výboru se zpravidla konají na Magistrátu města Ostravy, ale bylo mi řečeno, že až se stane Třinec statutárním městem, proběhne u nás výjezdní zasedání,“ uvedla primátorka Věra Palkovská, která je zároveň členkou Řídicího výboru ITI.

Naše město a některé třinecké organizace patří v rámci ITI mezi úspěšné příjemce dotací a díky nim se už podařilo modernizovat některé silnice II. a III. třídy, rekonstruovat odborné učebny na základních i středních školách a pořídit do nich moderní vybavení.

„Třinec byl jako místo jednání Řídicího výboru ITI vybrán s ohledem na úspěšnou realizaci projektů v tomto regionu a také s cílem seznámit členy výboru s nejvýchodnější částí ostravské aglomerace,“ dodal vedoucí oddělení strategie statutárního města Ostravy Jiří Hudec.

Členy Řídicího výboru jsou zástupci největších měst v regionu, zástupci menších obcí, zástupce kraje, vysokých škol, významných zaměstnavatelů i neziskového sektoru. Výbor se schází zhruba 5x ročně.

Více informací o ITI ostravské aglomerace najdete ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama