RNDr. Vladimír Koníček

  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,42. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 2. 2013 14:20:35

Církevní restituce. Nač ten spěch?

Církevní restituce. Nač ten spěch?

Petr Nečas svým podpisem pod smlouvy o vypořádání podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi provedl nevratný krok.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Zavázal se k vyplacení nejméně 59 miliard bez ohledu na to, jak dopadne jednání o stížnostech ČSSD, VV a KSČM u Ústavního soudu.

Podle zákona 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi měla vláda do dvou měsíců od nabytí účinnosti zákona předložit církvím návrh smlouvy, podpis smluv měl být realizován do devíti měsíců.

Vláda nevysvětlila, proč s podpisem smluv tak spěchá a nepočká na rozhodnutí Ústavního soudu.

V rozporu se zákonem zakomponovala na návrh ministra financí do smluv i možnost předčasného splacení prostřednictvím státních dluhopisů.

Spěch s podpisem smluv a možnost předčasného splacení finanční náhrady navádí k spekulaci, zda v čase rozhodnutí Ústavního soudu nebudou v pokladnách církví dluhopisy na celou částku a jakékoliv rozhodnutí soudu už na tom nic nezmění.

 Vladimír Koníček, poslanec PČR za KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama