RNDr. Vladimír Koníček

  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,42. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.03.2013 16:37:00

Rozhodnutí ÚS vládu neomlouvá – to hlavní se teprve bude řešit

Rozhodnutí ÚS vládu neomlouvá – to hlavní se teprve bude řešit

Ústavní soud nyní odmítl návrh poslanců ČSSD na předběžné opatření ve věci plnění smluv uzavřených v rámci zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi.

Chci zdůraznit, že toto rozhodnutí nijak neospravedlňuje jednání vlády, která s takovým spěchem podepsala smlouvy, aniž by vyčkala na verdikt ÚS o samotné stížnosti na tento zákon. Konstatování soudu, že v tomto typu řízení nelze vydávat předběžná opatření, také nemá žádný vliv na podání VV, ČSSD a KSČM na zrušení některých částí, případně celého zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Ústavní soud sloučil tato tři podání do jednoho a zástupci poslanců KSČM se samozřejmě řízení zúčastní jako vedlejší účastníci řízení.

Soud zatím neposuzoval ani samotný obsah smluv, do nichž vláda nad rámec zákona vložila možnost splácení pomocí dluhopisů a také možnost předčasného splacení. O těchto i dalších skutečnostech bude Ústavní soud rozhodovat až v následujících měsících.

Vladimír Koníček, poslanec Parlamentu ČR
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama