Robert Adámek

Nebojím se mluvit pravdu!
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.02.2010 4:41:45 - Petr Vileta

Ovzduší v Ostravě

Jak se tam u vás dusíte? :-)

Odpověď

14.02.2010 22:05:58 - Robert Adámek
 Nicméně se kvalita za posledních 20 let o dost zlepšila, také na úkor uzavírání provozů a závodů. 
Je perfektní, že přesto, že neexistuje vyhláška ani zákon o omezení provozů za podobných povětrnostních podmínek, jaké máme teď, to některé podniky dělají dobrovolně, aniž by jim to kdokoliv přikázal.

Upřímně řečeno, lidé v našem kraji jsou tvrdí, jsou zvyklí na ledacos, před 20ti lety byl současný stav ovzduší zcela běžný a lidé prostě žili. Mnohem více, než ovzduší, spoustu lidí trápí nedostatek pracovních míst, zpoplatněná D1 v Ostravě a spousta dalších problémů. Ekologie je důležitá, ale není nejdůležitější. Mnohem důležitější totiž je zajištění důstojných podmínek pro život v našem kraji.

Já osobně žiji v Ostravě posledních 10 let, ve třetím patře panelového domu v Mariánských Horách. Místo ve kterém bydlím se vzhledem k vzdušným proudům a umístění, považuje za nejznečištěnější část města, z okna vidím komín, ze kterého šlehá desetimetrový plamen a smradu je tam opravdu hodně. V létě se některé dny nedá ani otevřít okno, ale jsem rád, že mám byt a že ho mám z čeho zaplatit, spousta lidí práci nemá, nemá pořádně z čeho platit byt a ještě k tomu žije v těchto podmínkách. Takže pokud bych měl vybírat mezi čistším ovzduším oproti zavření mého závodu a propuštění, volba je jasná. Ne všechno je tak černobílé, jak by se mohlo zdát.