ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.07.2010 15:51:21

Euroklíč usnadní život handicapovaným

Euroklíč usnadní život handicapovaným

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo nový program Euroklíč.

Jeho cílem je zajistit lidem se sníženou schopností pohybu rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení po celém území České republiky.

Program je určený na nákup a instalaci eurozámků do vybraných budov a zařízení ve vlastnictví státu a obcí, včetně nákupu příslušné sady euroklíčů. Výzva k předkládání žádostí o dotaci je otevřena od 1. července 2010.

„Příjemcem dotací z programu Euroklíč jsou nestátní neziskové organizace. Ministerstvo na něj v rozpočtu vyčlenilo dva miliony korun,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Euroklíč je speciální klíč určený osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. Otevírá sociální zařízení, výtahy a schodišťové plošiny na úřadech, školách, kulturních, sportovních a zdravotnických zařízeních, na benzinových pumpách či v obchodních centrech. V Evropě je registrováno přes milion vydaných euroklíčů, které umožňují přístup do přibližně sto tisíc sociálních a technických zařízení.

Díky nově spuštěnému ministerskému programu budou v České republice veřejné toalety, výtahy, svislé
i schodišťové plošiny apod. opatřeny jednotným eurozámkem. Osobám se zdravotním postižením budou na základě průkazu ZTP nebo ZTP/P distribuovány univerzální euroklíče. Rodičům dětí do tří let klíče dlouhodobě zapůjčí Sít mateřských center v jednotlivých krajích. Seniorům a lidem s krátkodobou zdravotní indispozicí budou euroklíče půjčovány přímo ve veřejně přístupných budovách, například u obsluhy, na recepci, vrátnici apod.

Zásady programu a výzva k předkládání žádostí o poskytnutí dotace je zveřejněna na stránkách ministerstva.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama