Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.06.2022 15:09:00

Vláda zřejmě nemyslí svá slova o zodpovědné rozpočtové politice úplně vážně

Vláda zřejmě nemyslí svá slova o zodpovědné rozpočtové politice úplně vážně

Komentář na facebookovém profilu k zvyšování platů státním zaměstnancům

 Vše nasvědčuje tomu, že vláda Petra Fialy nemyslí svá slova o rychlém krocení inflace a zodpovědné rozpočtové politice úplně vážně. Nesmyslných 5000 korun na dítě je v podstatě hotová věc a nově se vláda pod tlakem odborů chystá penězi pokropit také státní zaměstnance. Přitom právě přebujelý a neefektivní státní aparát je aktuálně náš největší problém.

Vlády vytvořily, udržují a platí tisíce naprosto zbytečných (převážně úřednických) pracovních míst, které ekonomice odčerpávají prostředky i živou sílu. V soukromém sektoru zatím probíhá boj o každého zaměstnance a skutečné hodnoty nemá kdo tvořit.

Navrhujeme tedy vládě ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a České pirátské strany, aby místo populistického rozhazování pro začátek zrušila desetinu úřednických pozic, a začala tak naplňovat vlastní předvolební teze. Rozpočtu se uleví a po úřednících "na dlažbě" okamžitě sáhne soukromý sektor.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama