Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,97. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12. 10. 2018 4:33:00

Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů je správným řešením

Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů je správným řešením

Vítěz voleb Město PRO lidi s podporou Strany soukromníků České republiky (vítěz voleb v Kutné Hoře) dnes bude již podruhé jednat s hnutím ANO 2011 o sestavení koalice tří nejsilnějších stran, doplněné o tři ostatní strany.

Martin Starý k tomu řekl: „V zájmu vytvoření silné koalice přicházíme s nabídkou, že netrváme na obsazení místa starosty za každou cenu a že jsme připraveni jednat i o jiné variantě. Vede nás k tomu dosavadní vývoj povolebního vyjednávání, které jsme zahájili okamžitě po oznámení volebních výsledků. Při prvním kole jednání s ANO jsme se snažili najít shodu na utvoření koalice tří nejsilnějších stran, s podporou několika ostatních stran. K tomu ale bohužel zatím nedošlo. Je nám líto, že až z médií jsme se následně dozvěděli, že hnutí ANO 2011 má údajně problém s personálním obsazením místa starosty města Martinem Starým. Mrzí mne, že jsme si to nevyjasnili hned na prvním jednání. Proto se dnes s ANO plánujeme sejít znovu a nabídnout jim kompromisní řešení. Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů představuje jedinou rozumnou záruku stability ve městě v příštích čtyřech letech. A bez ní nebude rozvoj města možný. Hádky a osobní sváry musí ustoupit rozumu a koncepční práci pro lidi ve městě. Na tom jsme se jednoznačně shodli s ODS. Jednali jsme o tom i s Piráty a Alternativou, v telefonickém kontaktu jsme byli také se zastupiteli zvolenými za KDU-ČSL, se kterými se máme také sejít ještě dnes. Do vyjasnění případů falešných letáků nebudeme tato jednání rozšiřovat o další strany. Věřím, že zdravý rozum zvítězí a brzo dojde k utvoření funkční a stabilní koalice, kterou se jako vítěz voleb od samého počátku snažíme sestavit v tomto formátu - tři nejsilnější plus několik stran ostatních.“  

Za Město PRO lidi z.s. Martin Starý

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout