ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.12.2019 11:49:00

První spolupředsednictví v kraji si schválili liberečtí Zelení

První spolupředsednictví v kraji si schválili liberečtí Zelení

Liberečtí Zelení si zvolili nové vedení. V čele jejich místní organizace budou stát tzv. spolupředsedové – Jindřich Felcman a Radka Benešová.

Na jednání liberecké základní organizace Zelených bylo rozhodnuto, že se přistoupí k modelu spolupředsednictví, jehož možnost využití si Zelení na svém posledním republikovém sjezdu schválili ve stanovách. Jde o model, který podporuje rovnější zastoupení obou pohlaví v politice. Již v minulých letech Zelení uplatňovali tzv. genderové pravidlo (tedy střídání žen a mužů) i při skládání kandidátních listin do jednotlivých voleb.

Na posty spolupředsedů byli zvoleni Jindřich Felcman a Radka Benešová. Jindřich Felcman vedl jako předseda liberecké Zelené od roku 2017, povoláním je právník specializující se na územní plánování a stavební zákon. Schválení spolupředsednictví komentuje pozitivně:

„Myslím, že zkušení muži toho napáchali v politice už dost. V minulosti to byla válka za válkou, dnes je to přehřívající se planeta a vysychající krajina. Přimíchání ženského elementu tak může být jen ku prospěchu.“
Radka Benešová je učitelkou a překladatelkou angličtiny a portugalštiny. V politice se nechce omezovat jen na lokální témata, naopak cítí, že i město Liberec by se mělo mnohem více zapojit do globálního boje proti klimatickým změnám:

„Liberec by měl co nejdříve začít nakupovat pro sebe a své organizace tzv. zelenou energii pocházející z obnovitelných zdrojů. Na svých budovách by měl také tyto zdroje, především fotovoltaické panely, instalovat. Právě veřejné instituce mohou takto výrazně podpořit rozvoj obnovitelné energetiky, která se už nyní stále zlevňuje a do budoucna tak může znatelně snížit příspěvek Česka v emisi skleníkových plynů.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama