ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.02.2011 15:55:16 - gabca

Vadí mi byrokratický aparát naprosto zrůdných rozměrů

Pní Hubená, nezmění se EU nakonec v totalitní strukturu, tak jak ji známe z historie? (SSSR a podobně). Prezident Klaus před tím často varuje ve svých projevech. Co si myslíte Vy?

Odpověď

07.02.2011 9:17:20 - Svobodní
 Dobrý den vážená paní,
 EU má velmi dobře našlápnuto k tomu, aby byla totalitním režimem v řízení Evropy již hodně dlouho a neustále nás utvrzuje v tom,  že naše očekávání, která jsme měli při vstupu do unie, se zcela rozpadla. Kromě nesmyslných regulačních opatření, kterými chce ospravedlnit svou existenci, mi především vadí byrokratický aparát naprosto zrůdných rozměrů. Každý pracující člověk si nutně musí denně pokládat otázku, co všechno by se dalo pořídit za vyhozené miliardy - jenom namátkou: na co jsou nemravně vysoké důchody pro europoslance a eurokomisaře, přesunování aparátu z Bruselu do Strassburgu a nazpět, placení tisíců asistentů a kanceláří, dopravy a bůhvíčeho ještě. Uvažte, že nejen české, ale i zdravotnictví v ostatních státech prochází vleklou krizí. Sem by mohla unie zaměřit síly a peníze, stejně jako na důchodovou reformu. Nikdy nebudu souhlasit s naléváním unijních peněz do zbankrotovaných ekonomik některých států, které si žily nad poměry. Nepomůže to a odčerpá peníze třeba na infrastrukturu ostatních.
Podle mého se EU vymkla z kloubů i všeobjímajícím názorem na přijímání cizinců do svých států - Německo, Velká Britanie a Francie z toho mají teď zamotanou hlavu a přestávají být vstřícné.  
Nejsem proti základním idejím EU, jsem zásadně proti byrokratickému molochu na hliněných nohou, kterým se stala - bohužel za našeho intenzívního přispění.
Prezident Václav Klaus zachovává v jejím hodnocení léta standardní názor a zdravý rozum, nemohu než s ním souhlasit.
 Srdečně zdraví  Věra Hubená