TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.09.2019 15:54:00

TOP 09 Praha si připomíná Den české státnosti

TOP 09 Praha si připomíná Den české státnosti

Při příležitosti svátku sv. Václava a Dne české státnosti si TOP 09 Praha připomíná tisíciletou tradici našeho státu. Vedle tradiční uctění památky sv. Václava na Václavském náměstí se členové a podporovatelé TOP 09 setkali na Hradčanském náměstí.

Spolu s nimi místopředseda pražské TOP 09 Michal Hroza, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová položili kytice u sochy Tomáše Garrigua Masaryka.

„Setkali jsme se s kolegy na Hradčanském náměstí, abychom se uklonili zakladateli demokratické republiky, našemu prvnímu prezidentovi a státníkovi Tomášu Garrigue Masarykovi. V době, kdy jsme nuceni bojovat o zachování parlamentní demokracie, to v tento den považuji za více než symbolické,“ řekl místopředseda TOP 09 Praha Michal Hroza.

Svoboda a demokracie není samozřejmostí ani podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila. „Z událostí posledních dnů nemusíme mít radost, o to více bychom se ale měli snažit, aby nám naše sny a hodnoty neukradli ti, kteří se nyní snaží rozbít českou demokracii a vytvořit z ní oligarchii,“ říká Pospíšil, předseda zastupitelského klubu Spojené síly pro Prahu.

Pietní akce na Václavském a Hradčanském náměstí se dále mimo příznivců a podporovatelů TOP 09 zúčastnil také například předseda TOP 09 Praha 2 a radní městské části Michal Zuna, předseda TOP 09 Praha 6 Petr Exnar nebo předseda TOP 09 Praha 8 a místostarosta Tomáš Tatranský, který přítomné pozval na slavnostní mši svatou do kostela sv. Václava v pražských Bohnicích.

Oslavy sv. Václava a Dne české státnosti budou dnes a zítra pokračovat po celé Praze.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout