Tomáš Zdechovský

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.06.2020 18:04:07

Taiwan ocenil vstřícné gesto lidovců, kteří mu poděkovali za pomoc během krize

Taiwan ocenil vstřícné gesto lidovců, kteří mu poděkovali za pomoc během krize

Brusel, Praha, Taiwan – Jménem KDU-ČSL dnes předal europoslanec Tomáš Zdechovský taiwanskému velvyslanci v Bruselu děkovný dopis za nezištnou pomoc země České republice během koronavirové krize.

 Gesto následně na twitteru ocenilo ministerstvo zahraničí Taiwanu.


„V KDU-ČSL považujeme za skandální, že Sněmovna nepodpořila návrh, aby vláda jménem České republiky oficiálně poděkovala Taiwanu za bezplatný dar ochranných pomůcek. Hledali jsme proto cestu, jak zachovat národní úctu a poděkovali jsme alespoň jménem strany,“ komentuje situaci europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, který dnes v Bruselu předal děkovný dopis lidovců taiwanskému velvyslanci Harry Tsengovi.

Zdechovský o předaném poděkování informoval na sociálních sítích a zveřejnil kopii dopisu. Následně reagovalo taiwanské ministerstvo zahraničí, které gesto ocenilo: „Děkujeme za uznání přispění Taiwanu k boji České republiky proti koronaviru. Naše země jsou přirozenými partnery, kteří sdílejí hlubokou víru ve svobodu, demokracii a význam dobrých vztahů mezi zeměmi.“

Taiwan bezplatně pro snadnější boj s epidemií koronaviru daroval Česku 25 plicních ventilátorů, 800 000 roušek a 100 celoobličejových zdravotnických ochranných masek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama