Zuzana Majerová

  • Trikolora
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.05.2023 13:14:00

Sudetští Němci nejsou naši krajané

Sudetští Němci nejsou naši krajané

Stanovisko Trikolory k vystoupení ministra Beka na sjezdu landsmančaftu.

 Ministr školství Mikuláš Bek se dočkal velké chvály na sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu za výroky o vzájemném usmíření a nutnosti na něm dále pracovat. Ministrovi výroky nesdílíme. Tečku za minulostí česko-německých vztahů, včetně problematiky sudetských Němců, udělala Česko-německá deklarace v roce 1997. Trikolora neví, jaké usmiřování má ministr Bek na mysli. Sudetští Němci se jako Hitlerova pátá kolona rozhodující mírou podíleli na zničení Československé 1. republiky, která byla ostrůvkem demokracie v moří autoritářských či přímo fašistických režimů. Sudetští Němci se po celý čas okupace podíleli na útlaku českého národa, ostatně vrcholný představitel okupační správy K.H. Frank pocházel z jejich řad. Žádné „usmiřování“ na tom nemůže nic změnit.

Poválečné vysídlení sudetských Němců z území Československé republiky bylo důsledkem jejich nepřátelských postojů vůči českému obyvatelstvu a republice jako celku. Stali se převážně občany Spolkové republiky Německo. Jejich potomci žádnými našimi krajany proto nejsou. Nazývat je tak je stejným pokusem o přepisování historie, jakého se dopustil Petr Pavel obviněním našich předků z páchání zločinů v době německé okupace. Trikolora proti takovému žonglování s historickými fakty protestuje a považuje za velmi nevhodné, aby česká vláda udržovala oficiální kontakty se sdružením, jehož cílem byl ještě nedávno návrat majetku odsunutým sudetským Němcům.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama