ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.03.2014 20:54:06

Výstava prací malých pacientů se představí i v Bruselu

Výstava prací malých pacientů se představí i v Bruselu

Výstavu obrazů Křídla motýlí, které namalovali pacienti Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, si mohou prohlédnout lidé v hlavní budově krajského úřadu.

Odstartovala ji vernisáž v pondělí 3. března, tedy ve stejný den, kdy si českobudějovická nemocnice připomněla 100 let od svého vzniku a potrvá do 28. března 2014.

Malí, ale i trochu větší pacienti ve své tvorbě vyjádřili pomocí barev štětce a plátna přání po brzkém uzdravení, ale i příjemný pocit z přátelského prostředí dětského oddělení.  

„Dělá mi velikou radost, že nemocnice není dnes už pro děti jen místem plným nepříjemností, ale i místo, kde mohou strávit hezké chvíle, kde se i něco naučí a možná v sobě objeví i nepoznané nadání a přinese jim to i možnost jejich dalšího rozvoje. Takže bych chtěla poděkovat panu primáři dětského oddělení Vladimíru Smrčkovi i paní Janě Příhodové, která děti v nemocnici metodicky k malbě vede za to, že se nemocnice pustila do takovéhoto netradičního pojetí léčebné péče,“ uvedla první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská, která společně s hejtmanem Jiřím Zimolou převzala nad výstavou záštitu.

Zimola dodal, že si práce dětského oddělení českobudějovické nemocnice velmi váží. Včetně tohoto projektu, do kterého se právě dětské oddělení pustilo někdy před rokem a jehož první výsledky bylo možné zhlédnout loni na podzim v rámci výstavy Království kouzelné rybky ve vestibulu nemocnice. A nyní pokračuje výstavou Křídla motýlí. „Navíc mě těší, že tento projekt překročí za měsíc hranice nejen Jihočeského kraje, ale i státu, protože budeme zahajovat benefiční výstavu těchto obrázků v prostorách stálého zastoupení České republiky v Bruselu. Tím samozřejmě věhlas tohoto projektu a všech, kteří se o něj zasloužili, vzroste. A já jsem velmi pyšný na to, že právě naše budějovická nemocnice a její dětské oddělení s takovýmto projektem přišlo a všem, kteří se o to zasloužili, velice děkuji,“ dodal.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout