Mgr. Dana Váhalová

  • SOCDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.07.2016 12:31:30 - MOR HO.

Dobrý den

K čemu je dobré občanovi ČR Byro PS Rady Evropy? Můžete vysvětlit tři důvody proč by mělo existovat Byro PS Rady Evropy?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

25.07.2016 15:20:52 - Mgr. Dana Váhalová
Česká republika je středně velká země v Evropě a její prosperita závisí na mezinárodním obchodu a naše bezpečnost závisí od spojeneckých vazeb. Pokud chceme zajistit naši prosperitu a bezpečnost musíme se aktivně účastnit práce v mezinárodních institucích, které kolektivně řeší problémy světa. Rada Evropy k těmto organizacím patří.  Pro představu Parlamentní shromáždění RE (PS RE) tvoří poslanci ze 46 členských zemí. Být ve vedení takovéto velké organizace dává ČR velkou možnost spolupodílet se na rozvoji evropského kontinentu, zastávat naše názory například v migraci a hájit princip dialogu a míru, na kterém je založena bezpečnost naší země. 
Každé uskupení má svou strukturu v čele s vedením. Byro Parlamentního shromáždění Rady Evropy se skládá z místopředsedů PS RE, předsedů politických skupin, nebo jejich zástupců, dále předsedů jednotlivých výborů PS RE. Předsednictvo odpovídá za koordinaci činnosti shromáždění a jeho výborů, pomáhá předsedovi při jeho funkci a vedení vnějších vztahů shromáždění. Předsednictvo připravuje pořad jednání PS RE, které je následně schvalováno samotným shromážděním. Přiděluje jednotlivé návrhy konkrétním výborům, posuzuje petice, jmenuje zástupce PS RE pro různé akce. Rozhoduje o tom, zda zahájit monitorování členských států v případě, že se domnívá, že dochází k porušování jejich závazků. Toto rozhodování podléhá schválení PS RE. Hlavní cíl činnosti Rady Evropy je zajištění fungování právního státu, hledání východisek k aktuálním společenským problémům, ochrana pluralitní demokracie, lidských práv, podpora uvědomování a zhodnocování evropské kulturní identity a pomoc zemím střední a východní Evropy v zavádění demokratických politických reforem. Což je jistě prospěšné všem zemím v Evropě, tedy i ČR.