MUDr. Zdeněk Schwarz

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.02.2013 8:58:10 - eda rybák

Jsem od samého počátku proti tomuto proje projektu

Předseda Senátu podal v úterý v doprovodu předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásy návrh na zrušení projektu sKaret Ústavnímu soudu. K návrhu se připojila více jak polovila senátorů. Vím, že jste představitel pravice, od které Skarty vzešly, ale přesto mandát vykonáváte volně, dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A navíc jak uvádíte v poslední odpovědi, rozhodujete se na základě všech argumentů. Ptám se tedy, proč jste nepodpořil vy osobně návrh na zrušení? Jaké argumenty jsou pro zachování? A jak na celý projekt nahlížíte? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Rybák

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

08.02.2013 6:52:48 - MUDr. Zdeněk Schwarz
Dobrý den,

pokud byste se skutečně zajímal o mé názory na sKarty, tak byste věděl, že jsem od samého počátku, kdy problém sKaret do Senátu přišel, proti tomuto projektu, zejména jeho formě a způsobu realizace. Také jsem hlasoval proti, když jsme sKarty projednávali ve zdravotním a sociálním výboru.

O podaném návrhu jsem se dozvěděl až z televize, tzn. že jsem autory ani nebyl osloven a bylo to v jejich režii.

K projektu samotnému bych uvedl, že s principem kreditních karet souhlasím. Nikoliv však s povinným zaváděním čehokoliv. Je ale také pravdou, že když někdo něco požaduje, tak musí počítat s určitými pravidly, které se nemusí vždy a všem ve 100% líbit. Jinými slovy řečeno, když čerpám sociální dávky, tak bych měl počítat s tím, že ten, kdo ty dávky dává si bude sám určovat nebo regulovat způsob vydávání. Nešťastným řešením je vždy zvolený způsob, který považuji za násilný či direktivní a bez znalosti praxe, s čímž se bohužel v současné době a v posledních letech setkáváme ze strany státní moci stále častěji. Příkladem může být i české zdravotnictví, kde to považuji za více závažné než v oblasti sociální. V zahraničí jsem měl ale také možnost poznat, že v chudých zemích jsou touto formou vypláceny sociální dávky běžně a nedělá to lidem problém. Také musím uvést, že u nás byla kauza hodně „nafouknuta“ a zneužita v politickém boji i osobní prospěch některých jednotlivců. A jednoduchým řešením bylo nejprve vyslechnout odborníky a doporučení z praxe, které by eliminovalo některá negativa a systém mohl fungovat. Budoucnost bude taková, že touto formou budou dávky vydávány a za pár let si na problém nikdo nevzpomene. Vývoj nikdo nezastaví…

Hezký den

Schwarz