plk. Ing. Zdeněk Nytra

  • ODS
  • Ostrava-město
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.07.2021 12:10:00

Novelou bychom udělali obrovský posun kupředu vůči pacientům

Novelou bychom udělali obrovský posun kupředu vůči pacientům

Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o zdravotním pojištění

 S řadou pozměňovacích návrhů jsme Poslanecké sněmovně vrátili návrh zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění.

Pokud dojde na finální schválení novely včetně pozměňovacích návrhů, umožní to snadnější přístup k léčbě pacientů s inovativními druhy léčby a pacientů se vzácnými druhy onemocnění, kde jsou zejména drahá farmaka a jejich úhrady.

Jedná se zhruba o půl milionů pacientů, kteří jsou léčeni těmito inovativními léčebnými přípravky, nebo trpí vzácným onemocněním. Novelou v navrhovaném znění bychom udělali obrovský posun kupředu vůči pacientům.

Jeden z přijatých pozměňovacích návrhů vzešlých od členů našeho klubu se týkal pacientů, kterým je diagnostikováno onkologické onemocnění, a kteří by po léčbě ztratili plodnost.

Návrh zavádí pro tyto pacienty úhradu odběru a zmražení zárodečných buněk, vajíček a spermií, a jejich uchování na deset let, respektive do doby, kdy budou zdraví.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama