prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24. 2. 2017 18:12:54 - Tomáš K.

Jak jsme se staly rozvojovou zemí jako členská země EU.

Dobrý den,
reaguji na to, jak dle výši příjmu na obyvatelstvo a celkové příjmy ČR změnili naši republiku na rozvojovou zemi dle světové banky JP Morgan. A to politici říkají, že patříme na západ - chachacha, teď mlčí !

No, za to můžeme poděkovat slavné EU, která nás svými zahraničními fabrikami kolonizovala a politici tomu ještě tleskají. Řecko je po 7-leté pomoci od EU ještě chudší, než bylo, co měli prodali. Tomuhle se říká drancování členských zemí - vnitřní rozklad.

Není na čase vyhostit některé zahraniční firmy a nebo je konečně zdanit? Nebo budete dřít kůži jen z pracujících lidí???? I Slováci si dupli, žádné zaměstnávání cizinců přes pracovní agentury, ale zvýšit platy slovenským zaměstnancům! Na to jsou politici v ČR moc slabí si takto dupnout!

Odpověď

25. 4. 2017 12:00:56 - prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

Dobrý den,

vaše otázka pokrývá poměrně širokou problematiku zahraniční politiky, zdanění práce, daňové problematiky obecně a dalších aspektů.

Má odpověď proto skoro určitě nebude vyčerpávající. Obecně si spíše myslím, že je pro naši Republiku členství v Evropské unii spíše přínosem. Důkazem toho může být historicky nízká nezaměstnanost či ekonomický růst, který můžeme sledovat v současnosti.

S pozdravem,

Eva Kislingerová