prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.07.2021 7:37:00

Pomoc nadruhou

Pomoc nadruhou

Studenti a senioři pomáhají v lese, i při zakládání motýlích luk

Letos už třináctkrát vyrazili studenti společně se seniory do lesa, aby tam přidali ruku k dílu, ale hlavně strávili společně čas. Mezigenerační projekt Student v lese pomáhá zlepšovat životní prostředí a propojuje generace. Letos se od dubna do začátku prázdnin zapojilo zhruba 200 dobrovolníků.

„Jsem nadšený z ochoty mladých lidí věnovat svůj volný čas dobrovolnickým aktivitám. Je to vlastně pomoc na druhou: studenti pomáhají zlepšovat životní prostředí a zároveň se při tom věnují starším lidem, kteří mohou vedle nich pookřát a třeba si užít i nějakou tu legraci,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Letos se do projektu od dubna do začátku prázdnin zapojilo zhruba 200 dobrovolníků, jedním z nich byla i herečka Kamila Janovičová, královna z pohádky Tajemství staré bambitky 2, která se stala patronkou tohoto projektu. Stromky se studenty a seniory sázela v Kateřinicích na Novojičínsku po ukončení natáčení pohádky.

Novinkou letošních aktivit Studenta v lese je zakládání motýlích luk. Jde o oddrnění a úpravu vhodných lokalit a jejich osetí speciální směsí s patnácti druhy lučních květin. Motýlí louky jsou tak nově v Paskově, Bohumíně a v Domově seniorů Sluníčko v Ostravě. „Celkově se už letos zapojilo na 200 dobrovolníků. Velký kus práce odvedli studenti z Bezpečnostně právní akademie v Michálkovicích, z Biskupského gymnázia v Ostravě nebo z Gymnázia Františka Živného v Bohumíně. Velkou černou skládku zlikvidovali studenti z Waldorfské střední školy. Už tradičně patří mezi dobrovolníky studenti z gymnázia Prigo a také z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida. Letos se báječně zapojují členové Seniorklubu Bohumín a také senioři z Ostravy-Poruby," vyjmenoval autor projektu Ivan Sekanina a vysvětlil, že Student v lese je jednou z aktivit Spolku Počteníčko, jehož je zakladatelem a předsedou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama