prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

5. 3. 2021 22:02:00

Stále věřím, že ambulantní specialisté v nemocnicích vypomohou bez problémů

Stále věřím, že ambulantní specialisté v nemocnicích vypomohou bez problémů

Počty pacientů v nemocnicích v regionu stále narůstají, proto ředitelé nemocnic vítají možnost požádat o výpomoc ze strany ambulantních specialistů.

 Pracovní povinnost jim mohou hejtmané uložit na základě včerejšího rozhodnutí vlády.

„Možnost povolat ambulantní specialisty do přetížených nemocnic vítám. Samotné rozhodnutí ale musí být citlivé a nejlépe na základě rozumné dohody s daným lékařem. Preferuji cestu dohody než přikazování. Nechceme, aby byl tento krok destruktivní a omezoval potřebnou péči o pacienty ambulancí. Dnes odpoledne budeme jednat se zástupci České lékařské komory a sdružení ambulantních specialistů a požádáme je v této věci o spolupráci a vytipování nejvhodnějších zdravotníků. Největší poptávka je po internistech a intenzivistech, ale i ostatních odbornostech,“ uvedl hejtman MSK Ivo Vondrák a dodal, že by takto povolaní lékaři i sestry měli být před nástupem ke covidovým pacientům naočkovaní. Bude-li to možné, vakcinace bude těmto zdravotnickým pracovníkům umožněna v co nejbližším termínu.

Dodal, že ideálním řešením by bylo najít s povolanými lékaři shodu a vstřícný způsob jejich zapojení. „Umím si představit, že by v nemocnicích nemuseli pomáhat každodenně. Pomoc na základě pracovní povinnosti by mohla být jen třeba na část týdne. Teoreticky by tak ambulance těchto lékařů mohly alespoň v omezeném režimu fungovat dál,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák a zopakoval, že chce postupovat citlivě: „Stále věřím, že se ambulantní specialisté k této věci postaví čelem a v nemocnicích vypomohou bez problémů a s ochotou, ostatně tak, jak se zavázali v Hippokratově přísaze.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama