Bárta otáčí. ABL se na sledování politiků prý podílela

22.01.2011 7:29

Kauza údajného sledování politiků ODS ze strany agentury ABL má další zajímavý vývoj. Její někdejší šéf, ministr dopravy Vít Bárta (VV) totiž připustil, že se na sledování skutečně podílela.

Bárta otáčí. ABL se na sledování politiků prý podílela

Ač dal šéf dopravy Vít Bárta (VV) na podzim premiéru Petru Nečasovi (ODS) čestné slovo, že jeho někdejší bezpečnostní agentura ABL politiky ODS nesledovala, pravda je zřejmě jiná.

Nyní se totiž ukazuje, že Bárta neměl ve svém tvrzení úplnou pravdu. V rozhovoru pro Lidové noviny totiž šéf dopravy připustil, že se ABL na sledování politiků ODS v Praze 11 v roce 2007 mohla podílet.

Bárta dává ruce pryč

Sledování však podle něj nerealizovali sami zaměstnanci ABL, ale její "detektivní subdodavatelé". "Zaměstnanci ABL nejsou z tohoto hlediska vůbec předmětem. Předmětem je otázka o subdodavateli,jednom z iks subdodavatelů firmy ABL," vysvětlil Bárta deníku.

V něm ale také připustil, že detektiv Pavel Pertlíček, jenž pracoval právě pro ABL, využíval informace z policejních databází. To je přitom trestné. "Pan Pertlíček nebyl zaměstnancem ABL. To je podnikatel, který byl jedním z mnoha dodavatelů firmy ABL," hájí se ale Bárta v LN s tím, že žádný z pracovníků ABL se podobného přečinu nedopouštěl.

Čestné slovo už neplatí?

O údajném sledování politiků ze strany ABL informovala na podzim jako první Mladá fronta Dnes. Na základě jejích zjištění o celé věci s Bártou jednal i Nečas. Tomu se šéf dopravy zaručil, že sdělení deníku nejsou založená na pravdě.

Sledujeme Kauzu ABL

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obchodník se smrtí Fiala. Že mlčel, když mohl konat?! Po debatě Primy se zvedl informovaný muž

12:14 Obchodník se smrtí Fiala. Že mlčel, když mohl konat?! Po debatě Primy se zvedl informovaný muž

Televize CNN Prima News odvysílala v neděli večer svoji první předvolební superdebatu. Dala v ní pro…