Prošetření kauzy je nutné, chtějí špičky ČSSD

07.01.2011 11:22 | Zprávy

Grémium ČSSD vzalo na vědomí žádost expremiéra Stanislava Grosse o přerušení členství ve straně. Důvodem je podezření, že lidé okolo Grosse získali provize v souvislosti s privazitací Mostecké uhelné společnosti (MUS).

Prošetření kauzy je nutné, chtějí špičky ČSSD
Úřadující předseda sociání demokracie ČSSD Bohuslav Sobotka zmínil, že nejužší vedení ČSSD, tedy politické grémium, se usneslo, že podporuje objektivní prošetření kauzy privatizace Mostecké uhelné a také to, aby státní zastupitelství a policie poskytly všechny informace švýcarskému soudu,, která případ řeší.

„Uvítáme, když v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné  bude všechno prošetřeno a bude jasné, kde došlo k porušení zákona a zda byl nebo nebyl spáchán trestný čin," uvedl Sobotka, který novinářům přečetl krátké usnesení grémia ČSSD, které od rána případ Grosse projednávalo.

„Chceme zdůraznit, že aktéři této kauzy nejsou nyní členy ČSSD," zdůraznil Sobotka.

Nechtěl zatím říci, zda bude Stanislav Gross se strany vyloučen. „Chtěl bych zdůraznit, že ČSSD nemá jiné informace, než ty, které se objevily v médiích. Nechceme situaci ale bagatelizovat, máme zájem na tom, aby proběhlo vyšetřování, aby bylo jasno, jak to s tou privatizací bylo a pokud někdo zpychybňuje její průběh, aby se ta podezření potvrdila, nebo vyvrátila... Nechceme, aby tato kauza poškodila dobrou pověst ČSSD," uzavřel Sobotka.

"Plně podporuji stanovisko politického grémia ČSSD, jež se zasadí o objektivní prošetření všech podezření souvisejících s privatizací Mostecké uhelné společnosti," sdělil pak jihomoravský hejtman Michal Hašek, který jednání inicioval.  

Hašek ve čtvrtek požadoval, aby se pátečního jednání účastnil i Richard Dolejš, předseda středočeské ČSSD, která je Grossovou domovskou organizací. Dolejš se z dnešního jednání omluvil, uvedla ČTK. Ve stanovisku, které zaslal stranickému vedení písemně a které poskytl i ČTK, pak přiznal, že s Martínkem byli od roku 1997 společníky ve firmě LZ Profin. V následujícím roce ale firma ukončila činnost a podle obchodního rejstříku byla v dubnu 1999 likvidována, uvedl. Od zrušení firmy podle prohlášení s Martínkem nespolupracuje a ani s ním není v kontaktu. Od případných Martínkových aktivit kolem Mostecké uhelné se distancuje a tvrdí, že s nimi neměl nic společného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČSSD , Gross , Sobotka , Mostecká uhelná , kauza Gross , MUS

autor: olb

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…