Další arbitráž týkající se staveb dálnice D47 skončila, rozhodčí soud přiznal ŘSD více než 35 milionů

10.10.2018 14:59

Ředitelství silnic a dálnic ČR byl doručen další rozhodčí nález týkající se sporů ohledně staveb dálnice D47. Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR v nálezu rozhodl, že zhotovitelé úseku D4708.2 dálnice D47, společnosti EUROVIA CS, a. s. a Advanced World Transport a. s., musí ŘSD ČR zaplatit částku 25,899 mil. Kč spolu s úrokem z prodlení ve výši přesahující částku 10 milionů Kč.

Další arbitráž týkající se staveb dálnice D47 skončila, rozhodčí soud přiznal ŘSD více než 35 milionů
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD
reklama

Uvedený rozhodčí nález se konkrétně týká sporu, v němž ŘSD ČR žalovalo zhotovitele uvedeného úseku dálnice D47 o zaplacení částky přibližně 129 mil. Kč odpovídající ceně nedodané části oceli do ocelových nosných konstrukcí mostů SO 201 (most na D1 přes sil. III/4785 Polanecká ul., rybník Rojek a trať ČD) a SO 216 (most na dálnici D1 přes ČD, produktovody a řeku Opavu), které jsou součástí stavby D4708.2. Rozhodčí soud částečně uznal nárok ŘSD ČR na slevu z ceny díla za dodání menšího množství oceli, než zhotovitel vyfakturoval a ŘSD ČR zaplatilo. Při posuzování nároku ŘSD ČR rozhodčí soud dospěl k závěru, že použití menšího množství oceli do ocelových nosných konstrukcí obou mostů má ve spojení s dalšími faktory vliv na jejich funkčnost a životnost.

Rozhodčím soudem přiznaná částka coby sleva z ceny díla bude použita na údržbové práce, které zajistí zachování obvyklé funkčnosti a životnosti obou mostů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …