Národní zemědělské muzeum není jen hlavní výstavní budova v Praze na Letné, ale také další čtyři pobočky v regionech – muzeum českého venkova na zámku Kačina, muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství na zámku Ohrada, muzeum zemědělské techniky v Čáslavi a muzeum vinařství ve Valticích, které jsou oblíbenými cíli turistů z celé České republiky. „Naše pobočky jsou nedílnou součástí muzea a každá z nich zastupuje některé z oborů zemědělství, aby si návštěvníci udělali ucelenou představu o jeho významu nejen ve vztahu k historii, ale i v širších společenských souvislostech,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.
Zámek Ohrada zahajuje sezónu výstavou o výlovech rybníků, a to na fotografiích více než sto let starých i současných. Fotografie budou v průběhu roku obměňovány tak, aby byla využita bohatá nabídka archivu Národního zemědělského muzea.
V letošní sezoně se návštěvníci mohou dále těšit na výstavu o zubrech, výstavu maleb s tematikou divoké zvěře malíře Václava Nasvětila a nebude chybět květnová Muzejní noc, letos na téma Broučci.
Vrcholné akce chystá letos Ohrada na sezonu hned dvě. Tou první je „návrat“ obrazů, instalace kopií velkoformátových pláten Johanna Georga Hamiltona, která kdysi zdobila hlavní sál zámku a která byla za dramatických okolností odvezena pryč. Nyní se s pomocí Národního památkového ústavu podařilo vyjednat možnost pořídit jejich kopie, které budou zasazeny do původních rámů a navráceny do hodovního sálu. Druhým vrcholem jsou tradiční červnové Národní myslivecké slavnosti, největší republikové setkání myslivců a milovníků lesa a myslivosti pořádané ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou. Letos proběhnou v sobotu 23. června a konají se pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva