Akce „Bezpečně u vody“ se se zvyšujícím se provozem na vodních plochách a tocích stala v posledních letech téměř nezbytností. Dohled i preventivní působení na vůdce plavidel, ale i další příznivce vodních radovánek a sportovce se stalo důležitým prvkem zvyšování bezpečnosti každé letní sezóny. Kromě Policie České republiky se na opatření již tradičně podílela svou kontrolní činností Státní plavební správa a v preventivní oblasti jsme síly spojili s realizátory projektu U vody bez nehody. Opomenout ovšem nelze ani zástupce všech ostatních složek Integrovaného záchranného systému, kteří zejména na prezentačních akcích upozorňovali na úskalí pobytu ve vodě, na vodě i u vody ze svého pohledu. Sedmý ročník „Bezpečně u vody“ jsme zahájili v pražských Žlutých lázních prezentací práce složek IZS, přednáškami k zásadám bezpečného chování při vodních sportech a správným postupům první pomoci při tonutí. Obdobné akce se v průběhu léta uskutečnily také na vodních dílech Orlík a Slapy a na Labi v Litoměřicích a v dalších regionech s významnými vodními plochami a toky.
Preventivní stránku opatření podpořily také nové informační spoty zaměřené na bezpečnou plavbu a zásady bezpečného plavání i koupání. Videa stylizovaná do podoby počítačových her doplněné o důležité zásady pobytu u vody jsme prezentovali na sociálních sítích a webových stránkách. Policejní preventisté je v průběhu léta využívali také k šíření osvěty směrem k dětem, ale i dospělým. Na důležitá pravidla pobytu ve vodě, na vodě i u vody jsme upozorňovali také prostřednictvím rozhlasových spotů, v televizních pořadech, různých tištěných médií nebo na kulturních akcích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva