Řidiči dávali u zkoušek úplatky. O průkaz teď mohou přijít

29.07.2011 13:11

Ministerští inspektoří prověří stovky řidičů, kteří v poslední době získali průkaz od pražského magistrátu. Důvodem je obvinění 17 komisařů, kteří prý za úplatky zařizovali žákům autoškol bezproblémové získání průkazů. Podle odborníků lze řidičský průkaz zpětně odebrat, píšou dnešní Lidové noviny (LN).

Řidiči dávali u zkoušek úplatky. O průkaz teď mohou přijít

Kriminalisté již stíhají 17 komisařů z původních 19, kteří na odboru dopravně správních agend v době začátku vyšetřování pracovali. Za přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby jim hrozí až osmileté tresty vězení.

Ministerstvo dopravy chce nyní najít řidiče, kteří si takovým způsobem řidičské průkazy zařídili. "Je třeba neponechat bez trestu ty, kteří úplatek nabízeli, a získali tak průkaz neoprávněně," řekl deníku ministr Pavel Dobeš (VV).

Řidičský průkaz je možné zpětně odebrat, tvrdí odborníci. Nebude to však prý jednoduché. "Ve lhůtě do jednoho roku to lze. Pokud se prokáže, že někdo přišel k řidičáku neprávem, může o něj zpětně přijít. Problém bude to dokázat," sdělil LN expert na dopravní právo Tomáš Beran.

Dej 15 000 korun a řidičák máš v kapse

Prvních 14 komisařů začali policisté stíhat již v polovině května. Kvůli kauze podal vzápětí rezignaci vedoucí oddělení. Další tři obvinění přibyla v tomto týdnu. Protikorupční policie již také obvinila celkem sedm provozovatelů a učitelů autoškol z podplácení. Podle dřívějšího vyjádření mluvčího útvaru Romana Skřepka dávali úředníkům úplatky v hodnotě od 2000 do 15.000 korun.

 

Čtěte také:

Chcete řidičák? Zkoušky budou probíhat jen ve větších městech 

Policie obvinila 14 komisařů, že prodávali řidičáky 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

20:11 Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

Skupina sedmi cizinců v centru Prahy brutálně zbila číšníka, který musel později podstoupit operaci …