Sobotkovo vrtění psem. Koordinovaná akce s demisí a komprem na Babiše. Bůh buď milostiv této zemi. Hned dva uznávaní novináři bijí na poplach

05.05.2017 11:31

Poslední bitva premiéra Sobotky, do které nasadil opravdu všechny zbraně. Včetně takových, u kterých se člověku tají dech a dostává strach. Hned dva uznávaní čeští novináři se v pátek ráno nezávisle na sobě shodli, že demise premiéra Sobotky v kombinaci s kompromitujícími nahrávkami ministra financí Andreje Babiše ukazuje skutečně drsnou koordinovanou kampaň, která vyvolává otázky, co všechno je v naší politice ještě možné.

Sobotkovo vrtění psem. Koordinovaná akce s demisí a komprem na Babiše. Bůh buď milostiv této zemi. Hned dva uznávaní novináři bijí na poplach
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

„Já jsem jenom laik,“ zahajuje novinář Tomáš Poláček svůj post na Facebooku. Pokračuje ale pěkně zhurta. „Fascinuje mě ale, kolik se tu zase vyrojilo obránců socialisty Sobotky. Opravte mě, pokud se pletu. Ale podle mě zatím všechno ukazuje na fakt, že Sobotka tři a půl roku vládl s problematickým Babišem, ale zatímco Babiš sílil, jeho pozice neustále slábla,“ píše.

Sobotka se podle něj potřeboval před volbami od Babiše „spektakulárně střihnout“. Nevěděl prý ale jak, pokračuje na svém facebookovém  profilu Poláček, renomovaný novinář z magazínu Reportér, který za své texty dostal mnoho cen. Podle něj tak prý „vsadil na jistotu a sháněl kompro“. Poláček naznačuje, že Sobotka mohl sehnat nahrávky „v lepším případě koupí nebo vydíráním“.

A redaktor, který mu je poskytl, byl buďto psychicky nemocný, anebo bezcharakterní. Kampaň, kterou by hypoteticky s nahrávkami rozehrál, pak měla buď zničit Babiše, anebo vytvořit dojem, že je ze Sobotky navzdory třem a půl letům spoluvládnutí razantní bojovník proti Babišovi. „Je to něco, zač bych měl Sobotkovi fandit?“ uzavírá Poláček svůj post.

Ondřej Neff: Pěkný humus

Nad načasováním celé věci se pozastavuje rovněž známý český novinář Ondřej Neff ve svém komentáři pro web Neviditelný pes. Nahrávky jsou podle Neffa pěkný humus a z kontextu podle něj plyne, že výbušný materiál s instrukcemi novinám byl natočen v prosinci. „Zveřejněno to bylo v okamžiku, kdy Sobotka vyvolal úžas svým stupidním chováním, klasický příklad vrtění psem,“ dodal. To podle Neffa nejde bagatelizovat. „Odposlouchávání vrcholného ústavního činitele je zásadní bezpečnostní problém a Chovanec je povinen ho řešit,“ píše.

CELÝ KOMENTÁŘ ONDŘEJE NEFFA

„Pan Chovanec by měl mobilizovat bezpečnostní orgány, aby viníka našly a celé pozadí odkryly,“ dodává. „Mohl ale Chovanec odposlech sám nařídit?“ zamýšlí se Neff. V takovém případě „budiž bůh milostiv naší zemi“, uzavřel komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: red

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu

15:30 Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu

V Afghánistánu bohužel zemřel další český voják. V souvislosti s touto smutnou události se vynořuje …