Ostrava nejlepším Městem pro byznys

23.03.2018 19:49

Náměstek primátora Radim Babinec převzal nejvyšší ocenění pro město, které má v rámci kraje nejlepší podnikatelské prostředí a nejlepší přístup veřejné správy k podnikatelům. Cena Město pro byznys také potvrdila, že město Ostrava má výbornou elektronickou komunikaci i kvalitní webové stránky se všemi údaji potřebnými pro podnikatele a živnostníky.

Ostrava nejlepším Městem pro byznys
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Nejlepším městem pro byznys byla v letošním ročníku ankety vyhodnocena Ostrava, za ní se umístil Frýdek-Místek a Odry. Ceny byly slavnostně předány ve středu 21. března v ostravském Clarion Congress Hotelu.

„Letošní ocenění v soutěži Město pro byznys je pro nás příjemným překvapením a vážíme si ho. Pravidelně zaznamenáváme úspěchy i v mezinárodní anketě prestižního časopisu fDi´s Intelligence. Letos to bylo 6. místo mezi středně velkými městy ve střední Evropě. Těší mě, že pozitiva Ostravy v této oblasti jsou nyní oceněna také v prostředí České republiky,“ byl potěšen náměstek primátora Radim Babinec.

Město se již několik let intenzivně věnuje budování podnikatelské infrastruktury. „Výsledkem této práce jsou fungující průmyslové zóny a Vědecko-technologický park. Aktuálně vedeme jednání s možnými investory a developery pro revitalizaci rozvojového území v Ostravě-Hrušově pro lehký průmysl a logistiku. Připravujeme také lokality, pro které vyhlásíme tendr na investiční záměry od bydlení přes obchody až po kanceláře,“ potvrdil Radim Babinec.

„Myslíme i na drobné podnikatele a živnostníky. V minulém týdnu jsme zprovoznili další provozy Fajne dílny, truhlářskou a zámečnickou dílnu, které jsou určeny také začínajícím živnostníkům. Zlepšujeme veřejný prostor a podporujeme rozvoj kulturní infrastruktury, v tomto ohledu vyniká projekt rekonstrukce historických městských jatek pro účely galerie moderního umění PLATO realizovaný podle návrhu uznávaného polského architekta Roberta Konieczného. Věříme, že se tento projekt stane příkladem budoucí kulturní čtvrti. Na první pohled je zřejmé, že podnikatelské prostředí v Ostravě rozvíjíme více směry, “ zdůraznil náměstek primátora Radim Babinec.

Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky a hodnotitelé zjišťují podmínky pro podnikatele ve všech městech s rozšířenou působností.

Ostrava je navíc zapojena do analýzy Světové banky a pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci nadnárodního projektu „Doing Business“. Evropská komise si v něm dala za cíl analyzovat prostředí pro podnikání v evropských zemích. Na základě shromážděných informací dokončí hostující tým odborníků Světové banky datový soubor, který investorům, ale i samotným městům umožní srovnávat obchodní prostředí sedmi měst České republiky mezi sebou a také se zbytkem světa. Výsledky budou zveřejněny letos v létě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

bezpečnost EU

Z čeho jste nabyl dojmu, že EU zvládá řešit otázku bezpečnosti? Máte pocit, že si dokázala dobře poradit s migrační krizí, a že je připravena na tu další?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Kříž v Lučanské ulici opět září

19:06 Jablonec nad Nisou: Kříž v Lučanské ulici opět září

U ošetřeného javoru v Jabloneckých Pasekách je nyní opravený křížek. Zatímco strom loni nechal odbor…