Písek: Sochy z písku jsou tentokrát o osudových devítkách

12.05.2019 16:58

Na náplavce u Kamenného mostu vyrostly v Písku opět sochy z písku. Slavnostní vernisáž této atraktivní venkovní expozice se uskutečnila v pátek 10. května dopoledne. Sochaři Josef Faltus, Marian Maršálek a Jaroslav Fuka se tentokrát umělecky chopili tématu Písecké osudové devítky.

Písek: Sochy z písku jsou tentokrát o osudových devítkách
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek
reklama

Návštěvníci města si mohou prohlédnout do písku ztvárněné významné události roku 1989 (Sametová revoluce), 1949 (založení národního podniku Jitex Písek), 1779 (zřízení stálého poštovního úřadu a 1829 zahájení pravidelné dopravy Praha-Písek dostavníkem), 1489 (stavba velké věže děkanského kostela), 1419 (zničení dominikánského kláštera a počátek městské republiky v Písku).

"V Čechově ulici nad pískovými sochami byla současně otevřena venkovní výstava Písek město textilu – Jitex slaví 70. Obě expozice jsou ke zhlédnutí zdarma a při příznivých podmínkách by se jimi návštěvníci mohli těšit až do podzimu," říká Edita Kučerová z odboru školství a kultury.

Akci Sochy z písku v Písku, která je součástí festivalu dětské radosti Pískoviště 2019 pořádaného letos Sladovnou, organizuje odbor školství a kultury za finanční podpory Jihočeského kraje. Slavnostní vernisáže se vedle zástupců města zúčastnil také náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch a hosté ze spřáteleného města Jičín. Ti si následně rovněž prohlédli novou píseckou knihovnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frenštát pod Radhoštěm: Zastupitelé rozhodli o navýšení ceny cyklostezky

21:23 Frenštát pod Radhoštěm: Zastupitelé rozhodli o navýšení ceny cyklostezky

Ve středu 8. července 2020 se sešli v mimořádném termínu jednání frenštátští zastupitelé, aby projed…