Uviděli nejen novotou vonící místnosti, ale i vybavení kanceláří či dílen, které jsou součástí takzvaného inovačního hubu. Rekonstrukce přišla na 73 milionů korun, z toho 36 milionů pokryla dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu.
Dům, kterému Přerované říkají Blažkův, nechal v roce 1881 postavit v centru Přerova perníkář a voskař Josef Blažek. Kromě jeho výrobny v něm postupně sídlila také prodejna rakví, písárna továrny na hnojiva, cukrářství, prodejna módního zboží i pohřební ústav. Po druhé světové válce byl v domě výbor komunistické strany a ten vystřídal poslední nájemník, Vojenská správa. Téměř dvacet let pak byl objekt opuštěný, až v roce 2019 se zástupci města Přerova a Olomouckého kraje shodli, že by se zanedbaný dům mohl přebudovat na takzvaný inovační hub. A ten je právě před dokončením.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

16:47 Liberec: Pozor soutěž, aneb zatočme s cigaretovými nedopalky
Odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s kolektivním systémem společnosti NEVAJGLUJ, a.s.…