S blížící se novelou zákona o ochraně zvířat proti týrání je ale nutné řešit i spoustu dalších problémů v tomto zákoně. A nejedná se jen o mediálně známé případy otřesných podmínek v tzv. množírnách psů a koček nebo v chovech hospodářských zvířat. Znepokojující je také přehlížení legalizovaného mrzačení exotických ptáků, aby jim bylo zabráněno létat, nebo převoz živých zvířat.
Do budoucna je také potřeba řešit změny v tzv. veterinárním zákoně, aby odpovědné úřady nemohly případům týrání jen nečinně přihlížet. Je také třeba začít diskuzi o kapacitách pro odebíraná zvířata, což se týká zejména velkých hospodářských zvířat. Úřady totiž při zjištěných případech nevyhovujícího chovu nebo i prokazatelného týrání nemohou zvířata odebrat jejich trýzniteli, protože zoufale chybí azylová zařízení, kam by mohla být zvířata převezena.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke své politické práci.
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich