Ministr Prachař: Naše dálniční i železniční síť není napojena na hlavní evropskou síť

30.01.2014 17:40

Nový ministr dopravy Antonín Prachař převzal úřad

Ministr Prachař: Naše dálniční i železniční síť není napojena na hlavní evropskou síť
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto
reklama

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl do úřadu nového ministra dopravy Antonína Prachaře. Oficiální akt se uskutečnil ve čtvrtek 30. ledna.

Ministr dopravy při nástupu nastínil své strategické priority a zmínil aktuální úkoly, které jej od první chvíle v resortu čekají.

„Prioritou je výstavba infrastruktury. Jsme tranzitní země a přes nás by se měla odvíjet podstatná část tranzitu, protože je to příjem do státního rozpočtu. Naše dálniční i železniční síť není napojena na hlavní evropskou síť a spousta dodavatelů nás objíždí. Na to se musíme soustředit a vypsat příslušná výběrová řízení,“ uvedl ministr Prachař.

Nastupující ministr upozornil, že se chce seznámit s přípravou dostavby dálnic a učinit vše proto, aby stavební práce mohly co nejdříve pokračovat.

Mezi okamžité vládní úkoly zařadil legislativní analýzu. „Potýkáme se se změtí zákonů a první úkol ze zasedání vlády je prověrka legislativního procesu, analýza toho, co v legislativním plánu je, analýza toho, co z něho chceme vyhodit ven a na druhou stranu toho, co bychom tam v dohledné době velmi rádi dali,“ sdělil ministr.

Neodkladná je ještě příprava další etapy pro výběr mýta od roku 2016. „Do deseti dnů musíme předložit vládě materiál týkající se složení řídícího výboru,“ upozornil Prachař.

Ministr se chce také co nejdříve zabývat situací v klíčové podřízené organizaci Ředitelství silnic a dálnic. Setká se proto s generálním ředitelem ŘSD Pavlem Kočicou a probere s ním aktuální agendu včetně personálních otázek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo dopravy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Ustoupil Pavel Zeman tlaku a zlu?

13:16 Pospíšil (TOP 09): Ustoupil Pavel Zeman tlaku a zlu?

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana