Adam Zábranský

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • sport
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.03.2019 8:39:00

Praha chce dostupným bydlením pomoci lidem bez domova

Praha chce dostupným bydlením pomoci lidem bez domova

První březnový den se v prostorách Sálu architektů Staroměstské radnice v Praze uskutečnilo již páté setkání Sítě partnerství projektu „Ukončování bezdomovectví“.

 Zapojené obce a národní neziskové organizace (NNO) společně připravují aktivity související se sociálním, tedy dostupným, bydlením s využitím principu Housing First (Bydlení především). 

  „Koalice se v oblasti bydlení zavázala, že bude aktivně přispívat k ukončování bezdomovectví rodin a seniorů. Pro rodiny s dětmi a seniory na ubytovnách vyčleníme v následujících měsících několik desítek městských bytů, do kterých je chceme přestěhovat. Cílem je i spolupráce s městskými částmi, které budou chtít společnými silami řešit bytovou politiku. V neposlední řadě zpracujeme přehled prázdných bytů, které jsou svěřené městským částem, a představíme plán na jejich opravu. Jsem rád, že existuje právě taková iniciativa jako »Ukončování bezdomovectví«, která propojuje obce s nevládními organizacemi a dochází tak ke sdílení zkušeností a realizaci aktivit v oblasti dostupného bydlení pro ty nejzranitelnější občany,“ uvedl radní hl. m. Prahy Adam Zábranský.

Páté setkání Sítě partnerství se v letošním roce uskutečnilo v reprezentačních prostorách Staroměstské radnice. Projekt „Ukončování bezdomovectví“, který pořádají R-Mosty, Platforma pro sociální bydlení a Sociologický ústav Akademie věd ČR, vstupuje do své další etapy. V roce 2019 a následně v roce 2020 bude rozšířena Sít partnerství spolupracujících obcí a NNO v rámci celé České republiky. V roce 2018 Síť partnerství pilotně spolupracovala s Brnem, Libercem a Prahou 7. Nově bude s organizací spolupracovat také Magistrát hlavního města Prahy, Praha 10, Jihlava, České Budějovice, Vrchlabí a Písek.

Na setkání pilotní i nově zapojená města prezentovala své konkrétní cíle a aktivity v oblasti dostupného bydlení a ukončování bezdomovectví pro období 2020 až 2022. Nad celou akcí převzal záštitu radní hlavního města pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

  Jednotlivá města i spolupracující NNO mají ambiciózní cíle, které zásadně změní aktuální postavení osob v bytové nouzi a umožní jim návrat do standardního nájemního bydlení se sociální podporou. Již v roce 2018 byla komplexně otestována metoda Housing First pro rodiny s dětmi i jednotlivce na území města Brna.

Iniciativa chce společně s dalšími spolupracujícími městy a NNO reálně změnit dlouholeté sociální vyloučení osob, které se dostaly do bytové nouze a potřebují konkrétní a fungující systém návratu do bezpečného a standardního bydlení pro sebe i své blízké.

Více o projektu najdete ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama