Adam Zábranský

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • sport
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2017 18:36:00

Pražská rada problém politických trafik vůbec nevyřešila

Pražská rada problém politických trafik vůbec nevyřešila

V listopadu 2016 rada hlavního města Prahy po dlouhodobé snaze Pirátů konečně schválila pravidla pro obsazování dozorčích rad a představenstev firem s majetkovou účastí Prahy.

Jednalo se o reakci na usnesení zastupitelstva z listopadu 2015 z pera Pirátů. V něm zastupitelstvo radě uložilo, aby pravidla připravila. 
Cílem Pirátů bylo skoncovat s politickými trafikami v dozorčích radách a představenstvech pro politiky a jejich kamarády. „Chtěli jsme zavést čtyři hlavní pravidla. Aby bylo zřejmé, kdo kterého člověka nominoval, aby zástupce měl odborné předpoklady pro výkon funkce, aby se k nominacím vyjadřovala nominační komise jako poradní orgán a aby byl omezený počet funkcí v různých firmách, které může zastávat jeden člověk. Rada nakonec schválila pouze omezení počtu funkcí, a to na dvě. Problém politických trafik tak vůbec nevyřešila,“ shrnuje předseda zastupitelského klubu Pirátů Adam Zábranský, který se problematikou politických trafik zabývá.
Po roce od přijetí pravidel se Piráti rozhodli vyhodnotit, jaký mají pravidla dopad na reálné fungování. „Zjistili jsme, že rada porušuje i ta chabá pravidla, která si schválila. Hned čtyři zástupci ANO sedí na více než 2 místech v orgánech městských firem, což je podle pravidel maximum. Jeden z nich je dokonce ve čtyřech dozorčích radách. To je absurdní,“ shrnuje zjištění Pirátů zastupitel Adam Zábranský, který kontrolu provedl. 
Zástupci ANO, kteří působí ve více než ve 2 městských firmách zároveň:
- Ondřej Prokop (ANO, zastupitel) - člen dozorčí rady 4 městských firem: Operátor ICT, Zdroj pitné vody Káraný, Pražská vodohospodářská společnost, Pražská energetika Holding (celková odměna: cca 80 000 Kč měsíčně i se započítáním pravidelných tantiém). Kromě toho ještě člen správní rady KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO a místopředseda představenstva firmy Jihoměstská majetková (což jsou společnosti Prahy 11).
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama