Adriana Krnáčová, M.A., MBA

  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.08.2018 7:31:00

Stavba levého křídla Průmyslového paláce je o krok blíž

Stavba levého křídla Průmyslového paláce je o krok blíž

Rada hl. m. Prahy v úterý rozhodla o zajištění výběru zhotovitele veřejné zakázky k rekonstrukci a dostavbě levého křídla Průmyslového Paláce v areálu Výstaviště.

 V ideálním případě by tak za necelé čtyři roky mohla stát na místě poničeného křídla jeho replika. Zároveň by měla být provedena rekonstrukce zbylé části paláce. Celkově by měly práce stát přibližně 1 250 000 000 korun. Záměr musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.

Po deseti letech od poničení levého křídla Průmyslového paláce Rada hl. m. Prahy odsouhlasila veřejnou zakázku, která řeší potřebu obnovy památkově chráněného objektu Průmyslového paláce z roku 1891 a dostavbu jeho levé části poničené požárem v roce 2008.

„Jsem velice ráda, že se nám podařilo připravit rekonstrukci Průmyslového paláce a hlavně dostavbu jeho levého křídla, které bude replikou z doby před poničením požárem. Celému Výstavišti ponechá historický nádech a konečně bude důstojným místem pro trávení volného času a návštěvu různých výstav,“ řekla k rozhodnutí rady primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Po deseti letech se nám konečně daří řešit dostavbu vyhořelé části paláce. Úkolem projektu je nejen dostavba levého křídla paláce do jeho původní podoby. Rekonstrukce také počítá s úpravou pravého křídla, kde bude ponechána interiérová podoba Pavla Smetany z roku 1954. Obměna se bude týkat také okolí paláce,“ uvedl radní Jan Wolf. Například chodníky by měly nově být ze žulového dlažby a na severní straně pravého křídla jsou navržena nová parkovací stání pro vozidla vystavovatelů.

Nově by mělo být také v okolí paláce množství stromů na vjezdové komunikaci do suterénu budovy, což by pomohlo odhlučnění a prašnosti v okolí silnice. Celkově by práce neměly přesáhnout částku 1 250 000 000 korun – na vybudování křídla Průmyslového paláce je počítáno s asi 650 miliony korun, zbytek peněz je v plánu investovat do rekonstrukce ostatních částí budovy a okolí.

„Daří se nám pokračovat v obnově Výstaviště, a to mě těší. Opravili jsme Bruselskou cestu, propojili Výstaviště se Stromovkou, vznikla bikrosová dráha a udělali jsme spoustu dalších úprav. Připravuje se také rekonstrukce a dostavba Lapidária, kam bude posléze umístěna Slovanská epopej. Teď se navíc přibližujeme celkové rekonstrukci Průmyslového paláce, takže je vidět, že Výstavišti skutečně vracíme tvář, kterou si Pražané zaslouží,“ dodala primátorka Krnáčová.

Průmyslový palác má od svého vzniku v roce 1981 multifunkční využití pro společenské akce, výstavnictví, veletrhy nebo prodejní akce. Předpoklad je, že nově zrekonstruovaného paláce by se Pražané měli dočkat v polovině roku 2022.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama